«Կենաց ծառ» նախաձեռնություն. ՈՒԽՏԱԳՆԱՑՈՒԹՅՈՒՆ ՏԱԹԵՎԻ ՎԱՆՔ
Ուխտագնացություն դեպի Տաթևի վանք նախաձեռնությունը միտված է համախմբելու հայերին և Հայաստանի բարեկամներին ...
Արցախից բռնի տեղահանված և Հայաստանում բնակություն հաստատած քաղաքացիներից շատերն ունեն երկարամյա փորձ արհեստագործության ոլորտում: Մեր հայրենակիցներից շատերը սերնդեսերունդ փոխանցված արհեստներով ինքնազբաղ տնտեսություն են վարել Արցախում:
Ծրագրի շրջանակում նախատեսվում է որպես աջակցություն տրամադրել աշխատանքային գործիքներ և սարքավորումներ, ինչպես նաև կազմակերպել մասնագիտական դասընթացներ հետևյալ արհեստներին տիրապետողներին.

НОВЫЙ РЫНОК В ТАТЕВЕ
Цель проекта – помочь развитию Татевской общины посредством создания новых экономических возможностей...
Некоторые из граждан, насильственно перемещенных из Арцаха, поселившихся в Армении, владеют ремёслами и достигли в них высокого мастерства. В Арцахе эти люди вели собственное хозяйство или дело. Переняв от предков секреты своего ремесла, они передавали их молодому поколению.
В рамках проекта запланированы обучающие программы, передача рабочих инструментов и оборудования представителям следующих профессий: