«Կենաց ծառ» նախաձեռնություն. ՈՒԽՏԱԳՆԱՑՈՒԹՅՈՒՆ ՏԱԹԵՎԻ ՎԱՆՔ
Ուխտագնացություն դեպի Տաթևի վանք նախաձեռնությունը միտված է համախմբելու հայերին և Հայաստանի բարեկամներին ...
Արցախից բռնի տեղահանված և Հայաստանում բնակություն հաստատած քաղաքացիներից շատերն ունեն երկարամյա փորձ արհեստագործության ոլորտում: Մեր հայրենակիցներից շատերը սերնդեսերունդ փոխանցված արհեստներով ինքնազբաղ տնտեսություն են վարել Արցախում:
Ծրագրի շրջանակում նախատեսվում է որպես աջակցություն տրամադրել աշխատանքային գործիքներ և սարքավորումներ, ինչպես նաև կազմակերպել մասնագիտական դասընթացներ հետևյալ արհեստներին տիրապետողներին.

The goal of the project is, on the eve of the New Year and Christmas holidays, to invite forcibly displaced ...
Тhe project aims to assist citizens forcibly displaced from Artsakh and resettled in Armenia, leveraging their extensive expertise in various crafts. These individuals, who previously sustained an independent economy in Artsakh, have passed down their skills through generations.
To empower these artisans, the initiative intends to offer assistance in the form of essential tools, equipment and training programs. The support will be extended to professionals in diverse fields, including: