Ավարտվեց «Զվարճալի ֆրանսերեն» կրթական ճամբարը
Ավարտվել է «Զվարճալի ֆրանսերեն» ամառային 19-օրյա ճամբարը, որի ընթացքում Արցախից բռնի տեղահանված 9-15 տարեկան ...
«Մենք ենք մեր սարերը» կազմակերպությունը Ֆրանսիայի «Սատար Արցախին» միության աջակցությամբ և Երևանի Միսաք Մանուշյանի անվան թիվ 48 դպրոցի տնօրինության հետ համագործակցությամբ 2024թ. մարտ-հունիս ամիսներին կազմակերպել է ֆրանսերենի լրացուցիչ պարապմունքներ արցախցի դպրոցականների համար, որպեսզի վերջիններս կարողանան կարճ ժամանակամիջոցում յուրացնել ուսումնական նյութը և հասնել իրենց դասընկերներին: Հաջողված փորձը խրախուսել է կազմակերպիչներին շարունակելու երեխաների հետ աշխատանքը նաև ամռանը:
Հուլիսի 1-19-ը կազմակերպվում է «Զվարճալի Ֆրանսերեն» ամառային գործնական դասընթացը, որին, բացի Մ. Մանուշյանի անվան դպրոցի արցախցի աշակերտներից կարող են ընդգրկվել նաև ֆրանսերենի ուսուցմամբ այլ դպրոցներից արցախցի աշակերտներ: Դասընթացը կանցկացվի Երևանի «Երազ» այգու տարածքում, երկուշաբթիից ուրբաթ, առավոտյան 9:30-ից մինչև 12:30-ը:
Ծրագրով նախատեսված է զվարճալի ուսուցում, որը ներառում է ֆրանսերենով խաղեր, համատեղ երգեցողություն, բանավոր դերախաղեր, գրավոր վարժություններ և այլն: Կեսօրին երեխաներին կմատուցվի ճաշ:

Завершился образовательный лагерь «Увлекательный французкий»
Завершился 19-дневный летний лагерь «Увлекательный французский», в котором приняли участие 34 ребенка в ...
Организация «Мы – наши горы» при поддержке Союза «Сатар Арцахин» (Франция) и в сотрудничестве с руководством ереванской школы № 48 имени Мисака Манушяна в марте-июне 2024 года организовала дополнительные занятия по французскому языку для арцахских учеников, чтобы они могли в короткие сроки усвоить учебный материал и догнать своих одноклассников. Успешный опыт побудил организаторов продолжить работу с детьми и летом.
С 1 по 19 июля организуется летний практический курс «Увлекательный французский», в котором, помимо учащихся школы имени М.Манушяна из Арцаха, могут быть включены арцахские учащиеся из других школ с обучением французскому языку.
Курс будет проходить в ереванском парке «Ераз» с понедельника по пятницу с 9:30 до 12:30. Программа включает в себя увлекательное обучение, включающее игры на французском языке, пение, устные ролевые игры, письменные упражнения и многое другое. Детям также будет предоставляться питание.