Ավարտվեց «Զվարճալի ֆրանսերեն» կրթական ճամբարը
Ավարտվել է «Զվարճալի ֆրանսերեն» ամառային 19-օրյա ճամբարը, որի ընթացքում Արցախից բռնի տեղահանված 9-15 տարեկան ...
«Մենք ենք մեր սարերը» կազմակերպությունը Ֆրանսիայի «Սատար Արցախին» միության աջակցությամբ և Երևանի Միսաք Մանուշյանի անվան թիվ 48 դպրոցի տնօրինության հետ համագործակցությամբ 2024թ. մարտ-հունիս ամիսներին կազմակերպել է ֆրանսերենի լրացուցիչ պարապմունքներ արցախցի դպրոցականների համար, որպեսզի վերջիններս կարողանան կարճ ժամանակամիջոցում յուրացնել ուսումնական նյութը և հասնել իրենց դասընկերներին: Հաջողված փորձը խրախուսել է կազմակերպիչներին շարունակելու երեխաների հետ աշխատանքը նաև ամռանը:
Հուլիսի 1-19-ը կազմակերպվում է «Զվարճալի Ֆրանսերեն» ամառային գործնական դասընթացը, որին, բացի Մ. Մանուշյանի անվան դպրոցի արցախցի աշակերտներից կարող են ընդգրկվել նաև ֆրանսերենի ուսուցմամբ այլ դպրոցներից արցախցի աշակերտներ: Դասընթացը կանցկացվի Երևանի «Երազ» այգու տարածքում, երկուշաբթիից ուրբաթ, առավոտյան 9:30-ից մինչև 12:30-ը:
Ծրագրով նախատեսված է զվարճալի ուսուցում, որը ներառում է ֆրանսերենով խաղեր, համատեղ երգեցողություն, բանավոր դերախաղեր, գրավոր վարժություններ և այլն: Կեսօրին երեխաներին կմատուցվի ճաշ:

The “Funny French” educational camp has ended
The “We are our mountains” organization, with the support of the “Satar Artsakhin” Union (France) and in collaboration with the leadership of Yerevan school No. 48 named after Misak Manushyan, organized additional French language classes for Artsakh students from March to June 2024. The initiative aimed to help the students master the educational material and catch up with their classmates. The successful experience prompted the organizers to continue working with children during the summer.
From July 1 to July 19, the summer practical course “Fun French” will be held. In addition to Artsakh children-students from the school named after M. Manushyan, Artsakh students from other schools learning French can be invited to participate.
The course will take place in Yerevan’s Eraz Park from Monday to Friday, from 9:30 to 12:30. The program includes French language games, singing, oral role-play, writing exercises and more.