«ԶՎԱՐՃԱԼԻ ՖՐԱՆՍԵՐԵՆ» ամառային գործնական դասընթաց արցախցի դպրոցականների համար
«Մենք ենք մեր սարերը» կազմակերպությունը Ֆրանսիայի «Սատար Արցախին» միության աջակցությամբ և Երևանի Միսաք ...
Վերջին թարմացում` 12.07.2023
Արևային ջրատաքացուցիչների տեղադրում 35 մանկապարտեզներում, 35 բուժհաստատություններում, երեխաների խնամքի և պաշտպանության գիշերօթիկ հաստատությունում, ինչպես նաև ջերմային պոմպի համակարգի տեղադրում Ստեփանակերտի հանրապետական բժշկական կենտրոնում:
Ծրագիրը կնպաստի նշված հաստատությունների էլեկտրաէներգիայի ծախսերի կրճատմանը, նրանց ինքնաբավության բարձրացմանը և ընդհանուր առմամբ Արցախի Հանրապետության էներգետիկ կախվածության նվազեցմանը: Էներգետիկ անվտանգության ապահովումը հատկապես կարևոր է էներգետիկ շրջափակման պայմաններում:
Ուղղակի շահառուներ. Արցախի ավելի քան 2500 բնակիչներ:
Անուղղակի շահառուներ. Արցախի բոլոր բնակիչները: Էլեկտրաէներգիայի սպառման կրճատման, ինչպես նաև հաղորդման ցանցերի բեռնվածության նվազեցման շնորհիվ երկիրը ձեռք է բերում ավելի մեծ էներգետիկ անկախություն։

Создание Центра поддержки для вынужденно перемещенных лиц из Арцаха в Сюнике
Центр будет служить платформой для социально-экономических и культурно-образовательных программ, направленных ...
Обновлен: 12.07.2023
Установка солнечных водонагревателей в 35 детских садах, 35 медицинских учреждениях и доме-интернате по уходу и защите детей, а также установка системы теплового насоса, в Республиканском медицинском центре Степанакерта.
Проект поможет снизить расходы указанных учреждений на электричество, повысить их автономность и в целом снизить зависимость Республики Арцах. Обеспечение независимости особенно важно в условиях энергетической блокады.
Прямые бенефициары: более 2 500 жителей Арцаха
Косвенные бенефициары: все жители Арцаха – страна получает большую энегонезависимость за счет снижения потребления газа и электричества, а также снижения нагрузки на передающие сети