Նախագծի նպատակն է Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդյան տոներին ընդառաջ Հալիձորի համայնքային կենտրոնում հյուրընկալել ...
Վերջին թարմացում` 28.04.2023
«Դավիթ Բեկ» սթրայքբոլի լիգա. Ստեփանակերտի առաջին առաջնությունը՝ 15-17 տարեկան դպրոցականների համար:
Առաջնությանը մասնակցում է ութ թիմ, ընդհանուր՝ 120 մասնակից (այդ թվում՝ աղջիկներ): Թիմերից յուրաքանչյուրն անցնում է երկամսյա հատուկ պատրաստվածություն՝ «Դավիթ Բեկի» հրահանգիչների կողմից:
Մարզական-մարտավարական խաղերը կօգնեն թիմերին կազմակերպվել և յուրացնել թիմային աշխատանքը՝ բուն խաղերի անցկացման համար:
Հատուկ նախապատրաստական ծրագրից հետո կսկսվեն բուն խաղերը, որոնց ավարտին կորոշվի «Դավիթ Բեկ» լիգայի առաջին չեմպիոնը:
«Դավիթ Բեկ» առաջնության շրջանակում ճիշտ նույն սկզբունքով խաղեր կանցկացվեն նաև ճամբարային հավաքների մասնակիցների՝ բարձր դասարանների պատանիների համար, ովքեր հնարավորություն կստանան փորձարկել իրենց հմտությունները խաղերի շրջանակներում:

Обновлен: 28.04.2023
Страйкбольная Лига «Давид Бек», Первый Чемпионат Степанакерта для школьников 15–17 летнего возраста.
8 команд участников в чемпионате, 120 человек (включая девушек). Каждая из команд проходит двухмесячную специальную подготовку, которую проводят инструкторы «Давид Бек».
Спортивно-тактическая подготовка поможет каждой из команд организоваться и научиться командой работе для прохождения самих игр.
После специальной подготовительной программы начнутся игры, по исходу которых определится первый чемпион Лиги «Давид Бек».
Также в рамках чемпионата «Давид Бек» будут проводиться игры по тем же принципам между участниками лагерных сборов для юношей из старших классов, которые получат возможность опробовать свои навыки на играх.