Արցախցի երեխաների համար մեկնարկում է «Թևեր» ծրագիրը
Արցախից բռնի տեղահանված երեխաների վերականգնման, սոցիալական ադապտացման ու նոր հմտությունների ձեւավորման ...
«Մենք ենք մեր սարերը» զարգացման գործակալության նախաձեռնությամբ Զագրեբի երաժշտական ակադեմիայի պրոֆեսոր Եվա Կիրխմայեր Բիլիչը հանդիպեց Արցախի Սայաթ-Նովայի անվան պետական երաժշտական քոլեջի դասատուների հետ:
Հանդիպմանը շահագրգիռ զրույց ծավալվեց Արցախից բռնի տեղահանությունից հետո քոլեջի ուսանողների և դասատուների առջև ծառացած խնդիրների շուրջ:
Եվա Կիրխմայերը, ով 2020 թվականի պատերազմից հետո տարբեր նախաձեռնություններով հանդես է եկել ի աջակցություն Արցախի, պատրաստակամություն հայտնեց իր հայրենիքում՝ Խորվաթիայում արցախցի գործընկերների հետ համագործակցության հնարավորություններ փնտրելու և օգնելու արցախցի երաժիշտ-ուսանողներին:

Oставаться в селе может быть не ограничением, а возможностью: Крылья для всех
Мери родилась и живёт в селе Хот, в составе Татевской объединённой общины. В 17 лет она одна из тех, чьи ...
По инициативе агентства развития «Мы – наши горы» профессор Загребской музыкальной академии Ева Кирхмайер Билич встретилась с преподавателями Государственного музыкального колледжа имени Саят-Новы Арцаха.
На встрече состоялась заинтересованная беседа о проблемах, с которыми столкнулись студенты и преподаватели колледжа после насильственного перемещения из Арцаха.
Ева Кирхмайер, которая после войны 2020 года выступала с различными инициативами в поддержку Арцаха, выразила готовность искать возможности сотрудничества с арцахскими коллегами в своей родной стране – Хорватии и помогать студентам-музыкантам из Арцаха.