Մեկնարկել է «Աջակցություն արցախցի վարպետներին» ծրագրի երկրորդ փուլը
Մեկնարկել է «Մենք ենք մեր սարերը» գործակալության՝ «Աջակցություն արցախցի վարպետներին» ծրագրի երկրորդ փուլը, ...
«Մենք ենք մեր սարերը» զարգացման գործակալությունն «Իննոբիզ» ՀԿ-ի և Տաթևի համայնքային կենտրոնի հետ համատեղ հայտարարում է «Թևեր բոլորին» (Wings4All) ծրագրի մեկնարկը Տաթև խոշորացված համայնքում։ Այս նախաձեռնությունը նպատակ ունի զորացնել Արցախից բռնի տեղահանված և տեղացի ընտանիքներին՝ զարգացնելով նրանց ձեռնարկատիրական կարողությունները, ստեղծելով կայուն զբաղվածություն և նպաստելով համայնքի տնտեսական աճին։
«Հ․ Հովնանյան» ընտանեկան հիմնադրամի ֆինանսական աջակցությամբ իրականացվող ծրագիրը Տաթև համայնքի 50 ընտանիքի առաջարկում է՝
«Այս նախաձեռնությունը հիմնարար փոփոխություններ կբերի ոչ միայն Արցախից տեղահանված ընտանիքներին, այլև կամրապնդի ամբողջ Տաթևի համայնքը՝ ստեղծելով նոր տնտեսական հեռանկարներ և սոցիալական կապեր», — նշում է «Մենք ենք մեր սարերը» զարգացման գործակալության տնօրեն Գրիգորի Մարտիրոսյանը։
Ծրագրի առանձնահատկությունն է սերունդների միջև համագործակցության խթանումը՝ դեռահասներին ներգրավելով ընտանեկան բիզնեսի ստեղծման և զարգացման գործընթացներում։ «Թևեր բոլորին» ծրագիրը հատուկ ուշադրություն է դարձնում մասնակիցների հոգեկան առողջությանը և առաջնորդական հմտությունների զարգացմանը՝ համայնքում լիարժեք ինտեգրման համար։
Ծրագրի շրջանակներում վերապատրաստված երիտասարդներն ակտիվորեն կմասնակցեն Տաթև համայնքի ապագա շուկայական գործունեությանը՝ որպես վաճառքի մասնագետներ, մարքեթինգի խորհրդատուներ և համայնքային միջոցառումների կազմակերպիչներ։

The “We Are Our Mountains” Development Agency, in collaboration with Innobiz NGO and Tatev Community Center, announces the launch of the “Wings4All” program in the consolidated Tatev community. This initiative aims to empower forcibly displaced families from Artsakh and local families by developing their entrepreneurial capabilities, creating sustainable employment, and contributing to the community’s economic growth.
Implemented with financial support from the “H. Hovnanian” Family Foundation, the program offers the following to 50 families in the Tatev community:
“This initiative will bring fundamental changes not only to displaced families from Artsakh but will also strengthen the entire Tatev community by creating new economic prospects and social connections,” notes Grigori Martirosyan, Director of the “We Are Our Mountains” Development Agency.
A distinctive feature of the program is the promotion of intergenerational cooperation by involving teenagers in the creation and development of family businesses. The “Wings4All” program pays special attention to participants’ mental health and leadership skills development for full integration into the community.
Young people trained through the program will actively participate in Tatev community’s future market activities as sales specialists, marketing consultants, and community event organizers.