Մեկնարկել է «Աջակցություն արցախցի վարպետներին» ծրագրի երկրորդ փուլը
Մեկնարկել է «Մենք ենք մեր սարերը» գործակալության՝ «Աջակցություն արցախցի վարպետներին» ծրագրի երկրորդ փուլը, ...
«Մենք ենք մեր սարերը» զարգացման գործակալությունն «Իննոբիզ» ՀԿ-ի և Տաթևի համայնքային կենտրոնի հետ համատեղ հայտարարում է «Թևեր բոլորին» (Wings4All) ծրագրի մեկնարկը Տաթև խոշորացված համայնքում։ Այս նախաձեռնությունը նպատակ ունի զորացնել Արցախից բռնի տեղահանված և տեղացի ընտանիքներին՝ զարգացնելով նրանց ձեռնարկատիրական կարողությունները, ստեղծելով կայուն զբաղվածություն և նպաստելով համայնքի տնտեսական աճին։
«Հ․ Հովնանյան» ընտանեկան հիմնադրամի ֆինանսական աջակցությամբ իրականացվող ծրագիրը Տաթև համայնքի 50 ընտանիքի առաջարկում է՝
«Այս նախաձեռնությունը հիմնարար փոփոխություններ կբերի ոչ միայն Արցախից տեղահանված ընտանիքներին, այլև կամրապնդի ամբողջ Տաթևի համայնքը՝ ստեղծելով նոր տնտեսական հեռանկարներ և սոցիալական կապեր», — նշում է «Մենք ենք մեր սարերը» զարգացման գործակալության տնօրեն Գրիգորի Մարտիրոսյանը։
Ծրագրի առանձնահատկությունն է սերունդների միջև համագործակցության խթանումը՝ դեռահասներին ներգրավելով ընտանեկան բիզնեսի ստեղծման և զարգացման գործընթացներում։ «Թևեր բոլորին» ծրագիրը հատուկ ուշադրություն է դարձնում մասնակիցների հոգեկան առողջությանը և առաջնորդական հմտությունների զարգացմանը՝ համայնքում լիարժեք ինտեգրման համար։
Ծրագրի շրջանակներում վերապատրաստված երիտասարդներն ակտիվորեն կմասնակցեն Տաթև համայնքի ապագա շուկայական գործունեությանը՝ որպես վաճառքի մասնագետներ, մարքեթինգի խորհրդատուներ և համայնքային միջոցառումների կազմակերպիչներ։

Идея, рожденная из аромата: Крылья для всех
Бизнес-идея Мери родилась из реальной потребности сообщества — нехватки свежих и экологически чистых овощей в ...
Агентство развития «Мы — наши горы» совместно с НПО Иннобиз и Общественным центром Татева объявляет о запуске программы «Wings4All» в укрупненной общине Татев. Эта инициатива направлена на расширение возможностей семей, насильственно перемещенных из Арцаха, и местных семей путем развития их предпринимательских способностей, создания устойчивой занятости и содействия экономическому росту общины.
Программа, реализуемая при финансовой поддержке Семейного фонда «Г. Овнанян», предлагает 50 семьям общины Татев следующее:
«Эта инициатива принесет фундаментальные изменения не только перемещенным семьям из Арцаха, но и укрепит всю общину Татев, создавая новые экономические перспективы и социальные связи», — отмечает Григорий Мартиросян, директор Агентства развития «Мы — наши горы».
Отличительной особенностью программы является содействие межпоколенческому сотрудничеству путем вовлечения подростков в создание и развитие семейного бизнеса. Программа «Wings4All» уделяет особое внимание психическому здоровью участников и развитию лидерских навыков для полной интеграции в общину.
Молодые люди, обученные в рамках программы, будут активно участвовать в будущей рыночной деятельности общины Татев в качестве специалистов по продажам, консультантов по маркетингу и организаторов общественных мероприятий.