Կարևորելով Ռուբեն Վարդանյանի նախագծերի և նրա բարեգործական առաքելության շարունակականությունը՝ «Մենք ենք մեր ...
CaseKey մրցույթը 16-24 տարեկան ուսանողների համար նախատեսված՝ բիզնես քեյսերի լուծման 6-ամսյա զարգացման ծրագիր և ձեռնարկատիրական մրցույթ է՝ ուղղված մասնակիցների վերլուծական և ինովացիոն մտածողության զարգացմանը:
Ծրագիրը կազմակերպվում է Nation in Action հարթակի միջոցով, և արդեն երրորդ տարին է, ինչ անցկացվում է Հայաստանի ուսանողների շրջանում: Այդուհանդերձ, ցավոք, մինչ այդ ծրագրում Արցախից մասնակիցների ներգրավվածություն չի ապահովվել:
Այս տարի, «Մենք ենք մեր սարերը» տարածքային զարգացման գործակալության ջանքերով հաջողվեց կազմավորել երկու թիմ՝ «Մեր սարերը» և «Մունք» տեխնոդպրոցի թիմը, որոնք 6 ամիսների ընթացքում առցանց ռեժիմով աշխատեցին Հայաստանից քոուչների հետ, ուսանեցին բիզնես-քեյսերի լուծման մեթոդները, հետադարձ կապ ստացան մենթորներից և ծրագրի կազմակերպիչներից:
Հոկտեմբերին Արցախից բռնի տեղահանված ծրագրի մասնակիցները իրենց մասնակցությունը շարունակեցին արդեն Հայաստանում, որտեղ իրենց քոուչների հետ միասին այժմ պատրաստվում են մրցույթի եզրափակչին:
Նոյեմբերի 10-ից 12-ը Դիլիջանում տեղի է ունենալու մրցույթի եզրափակիչ փուլը, որի ժամանակ բոլոր թիմերին տրամադրվելու է իրական բիզնես-քեյս պատվիրատուից, որը թիմերը պետք է լուծեն 72 ժամերի ընթացքում: Լավագույն լուծումն առաջարկող թիմը մրցույթի հաղթող կճանաչվի:
Մրցույթին մասնակցող լավագույն մասնակիցներից կազմված Հայաստանի հավաքական թիմը հնարավորություն կստանա մասնակցելու քեյսերի լուծման միջազգային մրցույթին:
Մասնակիցներ՝ 30 ուսանողներ, որոնցից 15-ը հասել են եզրափակիչ փուլին:
Ստացված գիտելիքների և ունակություների շնորհիվ արցախցի մասնակիցները դառնում են ծրագրի շրջանավարտներ, ստանում են աշխատաշուկայում մրցակցային առավելություններ և հասանելիություն բիզնես խորհրդատուների և ձեռնարկատիրական մտածողությամբ համախոհների համայնքի շրջանակներում:

НОВЫЙ РЫНОК В ТАТЕВЕ
Цель проекта – помочь развитию Татевской общины посредством создания новых экономических возможностей...
Конкурс CaseKey — это 6-месячная программа развития и предпринимательский конкурс по решению бизнес-кейсов для студентов 16-24 лет с целью развития их аналитического и инновационного мышления и навыков решения нестандартных задач.
Программа организована платформой Nation in Action и уже третий год успешно проходит среди студентов Армении. Однако, к сожалению, участие в программе участников из Арцаха прежде не было обеспечено.
В этом году при поддержке агентства территориального развития «Мы-Наши Горы» удалось собрать 2 команды «Наши Горы» и команда техношколы Мунк, которые на протяжении 6 месяцев работали в онлайн режиме с коучами из Армении, тренировались в решении бизнес-кейсов, получали обратную связь от менторов и организаторов проекта.
В октябре насильственно перемещенные участники программы из Арцаха продолжили свое участие уже в Армении, где совместно со своими коучами готовятся к участию в финале конкурса.
10-12 ноября 2023 в Дилижане состоится общенациональный конкурс, на котором всем командам будет предоставлен реальный бизнес-кейс от реального заказчика, который команды должны будут решить в течение 72 часов. Команда, предложившая лучшее решение, будет объявлена победителем конкурса. Сборная Армении из лучших игроков конкурса получит возможность участия на международном конкурсе решения кейсов.
Благодаря полученным знаниям и навыкам участники из Арцаха становятся выпускниками программы, получают конкурентное преимущество на рынке труда, доступ к пулу бизнес-консультантов и к сообществу единомышленников с предпринимательским мышлением.